مجموعه گل رزان شما را به خرید بهترین محصولات گل محمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز خرید گلاب صادراتی ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش های تولید گلاب در ایرانعمده مصارف خانگی گلابفروش عمده انواع گلاب صادراتی ایران

گلاب به عنوان یکی از شناخته شده ترین عرقیات گیاهی، به دلیل تولید فراوان در فصل بهار، مقداری از آن که در بازار داخل به فروش نمی رسد، به کشور های دیگر صادر شده و گلاب صادراتی ایران را تشکیل می دهد. این مرکز نیز به عنوان مرکز خرید گلاب صادراتی فعالیت داشته و انواع خالص و باکیفیت این محصول را به فروش می رساند.

مرکز خرید گلاب صادراتی ایران

روش های تولید گلاب در ایران

روش های تولید گلاب در ایرانهمانطور که می دانید، شهر کاشان در کشورمان همواره در زمینه تولید عرقیات گیاهی، خصوصا گلاب مشهور بوده است. علت آن مزارع وسیع و گسترده گیاهان دارویی نظیر گلاب موجود در این شهر است که باعث اوج فعالیت مزرعه داران برای گلاب گیری در فصل بهار می شود. 

گلاب کاشان انواع متعددی دارد که شامل گلاب درجه یک، گلاب درجه دو، گلاب دو آتشه، گلاب پس آب و گلاب زیر عطری می باشد. مهم ترین تفاوت انواع آن در نحوه گلاب گیری و روش تولید آنهاست. 

برای تولید گلاب، از گل های تازه چیده شده یا در بعضی موارد از گل های خشک استفاده می شود. روش به کار برده شده در تولید گلاب از این دو راه ممکن است کمی تفاوت داشته باشد، چرا که هدف نهایی، کیفیت بالای محصول تولید شده است.

در مرحله بعدی، گل ها را در آب می جوشانند و با استفاده از دستگاه تقطیر، بخار مایع شده آن را به ظرفی دیگر منتقل می کنند.

طبیعتا در اینجا این عملیات به صورت خلاصه و ساده توضیح داده شد. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاورید، می‌توانید در اردیبهشت ماه هر سال، به مناطق گلاب گیری بروید و این پروسه را از نزدیک ببینید.

عمده مصارف خانگی گلاب

عمده مصارف خانگی گلابگلاب به عنوان یکی از عرقیات مهم دارویی، در موارد متعددی نظیر مصارف خانگی، صنعتی، بهداشتی و دارویی به کار برده می شود.

بهتر است بدانید که این محصول به هر دو صورت فله ای و بسته بندی شده به فروش می رسد، اما عمده افراد برای مصرف معمول و خانگی، گلاب بسته بندی شده در ظروف شیشه ای یا پلاستیکی خریداری می کنند.

به طور کلی در اینجا به چند مورد از مزایا و فواید گلاب اشاره می کنیم تا با اطلاعات بیشتری از این محصول استفاده کنید.

یکی از فواید گلاب، خاصیت سفید کنندگی و شاداب کنندگی پوست است؛ طوری که همواره به عنوان یک ماسک خانگی بسیار ارزشمند معرفی می شود.

مورد دیگر، آرامبخش بودن این محصول می باشد. در واقع گلاب یک تسکین دهنده اعصاب و روان است و در این مورد می تواند بسیار کمک کننده باشد‌.

مطمئنا هیچگاه طعم شربت های خنک با عطر خوش گلاب که در تابستان نوشیده اید را فراموش نخواهید کرد! یکی از موارد دیگر از فواید گلاب در واقع همین طبع سردی است که برای جلوگیری از گرمازدگی کمک کننده می‌باشد.

یکی دیگر از خواص گلاب که معمولا اکثر افراد از آن غافل هستند و یا اطلاعاتی در مورد آن ندارند، تاثیر گلاب بر لاغری است. علت تاثیر آن به خاصیت آرامبخش بودن و ضد استرس بودن این نوع عرق گیاهی بر می گردد؛ چرا که بسیاری از افراد به دلیل استرس های کاری و روزانه، نظم خواب و وعده های غذایی شان به هم می خورد و همین مسئله نیز موجب چاقی آنها می شود.

همه ی مواردی که ذکر کردیم، از موارد مصرف خانگی این محصول می باشند و همانطور که گفته شد، گلاب در صنایع غذایی یا آرایشی بهداشتی نیز کاربرد دارد.

فروش عمده انواع گلاب صادراتی ایران

فروش عمده انواع گلاب صادراتی ایرانبه دلیل حجم بالای تقاضا در کشور های دیگر، فروش گلاب صادراتی تولید شده در کشور، به صورت عمده و فله ای انجام می شود. 

در واقع در کشور هایی که از نظر آب و هوایی و کیفیت خاک، مزارع مناسبی برای کاشت گیاهان دارویی ندارند، این محصولات را به صورت وارداتی از کشور های دیگر خریداری می کنند. ایران نیز سالانه به تولید انواع گلاب صادراتی می پردازد و در این زمینه فعالیت چشمگیری دارد‌.

محمد قلی پور

من در حوزه انواع گل محمدی مشغول به کار هستم

مجموعه گل رزان شما را به خرید بهترین محصولات گل محمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

Call Now Buttonتماس بگیرید