مجموعه گل رزان شما را به خرید بهترین محصولات گل محمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سفارش عمده گل محمدی گلاب

آنچه در این مقاله می خوانید...

مراحل کامل تولید گلابجایگاه گلاب ایران در دنیاصادرات انواع گل محمدی ایرانی

از گل محمدی گلاب تهیه می شود ، که خاصیت های فراوانی دارد و از تقطیر گل ها با آب تهیه می شود. مبدا اصلی گلاب ایران می باشد ، بنابراین موطن اصلی آن ایران است.

سفارش عمده گل محمدی گلاب

مراحل کامل تولید گلاب

مراحل کامل تولید گلاببرای تولید گلاب از گل محمدی استفاده می کنند که در ایران چندین سال است ،که رایج می باشد.  تولید گلاب ایران دارای مراسمی خاص در بعضی مناطق کشور است که هر ساله در شهرهای مختلف گلاب گیری را انجام می دهند.  گلاب از جهت خالص بودن انواع مختلفی دارد :

گلاب درجه یک یا گلاب سنگین :  این گلاب از ریختن ۳۰ کیلوگرم گل مرغوب حدود ۴۰ لیتر گلاب تهیه می شود که به آن گلاب ۵ منی می گویند ، یعنی در ۱۰۰ میلی لیتر آن حدود ۳۵ میلی لیتر گلاب وجود دارد.

گلاب درجه دو یا گلاب سبک : گلابی که در ۱۰۰ میلی لیتر آن ۱۵ میلی لیتر گلاب وجود دارد و ۲۰  لیتر گلاب یه وجود می آید، که به آن گلاب ۲ منی می گویند.                

علاوه بر مواردی گفته شد ، گلاب ها از لحاظ کیفیت نیز چند نوع می باشند که به صورت محدود تولید می شوند و به آنها گلاب های نایاب و خاص گفته می شود :

گلاب دو آتیشه : هنگامی که پس از یک بار تقطیر و گلاب گیری دوباره گلاب به دست آمده را با گل ها تقطیر کنید ، گلابی را که تهیه می شود ، گلاب دو آتیشه می نامند.  

گلاب سه آتیشه یا سه گل : هنگامی که گلاب دو آتیشه با گل های تازه بار دیگر تقطیر شود ، گلابی که به دست می آید ، گلاب سه آتیشه نام دارد که یعنی سه بار تقطیر و گلاب گیری انجام می شود.

این دو نوع گلاب دو آتیشه و گلاب سه آتیشه به صورت محدود تولید می شوند و از لحاظ کیفیت و اسانس خیلی بی نظیر هستند.  یک نوعی از گلاب وجود دارد که ، به نام گلاب پس آب که چنانچه بعداز گلاب گیری دوباره به تفاله های گل آب اضافه شود و دوبار گلاب گیری انجام شود ، یک نوع گلاب تهیه می شود که کیفیت پایین تری نسبت به گلاب های درجه یک و درجه دو و انواع دیگر گلاب دارد.        از انواع گلاب می توان به گلاب زیر عطری نیز اشاره کرده که در این روش فقط هدف به دست آوردن عطر می باشد که به وسیله پارچ مخصوص تهیه می شود و بعد از خارج کردن عطر از پارچ به آن گلاب قطری یا گلاب زیر عطری نیز  می گویند.  در تولید گلاب به روش سنتی به ازای هر یک کیلو گل محمدی ، یک لیتر آب درون دیگ می ریزند و سپس یک درپوش روی دیگ می گذارند و یک واشر پلاستیکی بین درپوش و دیگ قرار می دهند تا از خروج بخار به بیرون جلوگیری کند و در دیگ سوارخی می باشد که به لوله های آلومینیومی یا استیل متصل است که سر دیگر آن به پاچ که یک ظرف مسی است ، متصل می باشد.بخارهای تولید شده از طریق لوله ها به پاچ منتقل می شوند و به علت وجود آب سرد در پاچ گلاب تهیه می شود.

جایگاه گلاب ایران در دنیا

جایگاه گلاب ایران در دنیاایران جایگاه اول از لحاظ تولید گلاب در جهان را دارد که بهترین گلاب ها را تولید و به بازار های جهانی عرضه می کند و از این رو ایجاد اشتغال به صورت فصلی و دائمی به واسطه تولید گلاب در کشورمان به وجود می آید.  کشور ایران ۹۰ درصد گلاب جهان را تامین می کند و به همین دلیل جایگاه ویژه ای در تولید گلاب در کل دنیا دارد.

صادرات انواع گل محمدی ایرانی

صادرات انواع گل محمدی ایرانیصادرات انواع گلاب در کشورمان به سی کشور جهان انجام می شود که به دلیل جایگاه خوبی که کشورمان در تولید گل محمدی و گلاب دارد ،صادرات گلاب گل محمدی در ایران بسیار موفق می باشد و از طرفی با صادرات عظیم گل و گلاب به جهان درآمد ارزی خوبی نصیب کشورمان می شود.

محمد قلی پور

من در حوزه انواع گل محمدی مشغول به کار هستم

مجموعه گل رزان شما را به خرید بهترین محصولات گل محمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

Call Now Buttonتماس بگیرید