مجموعه گل رزان شما را به خرید بهترین محصولات گل محمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 12 + 5 =

تولیدکننده انواع گلاب کاشان

آنچه در این مقاله می خوانید...

فصل برداشت گل و گلاب گیری در کاشانمراحل تولید گلاب گیری در کاشانصادرات انواع گلاب کاشان با کیفیت عالی

گلاب به مایعی می گویند که از گل محمدی استخراج می شود. همچنین یکی از محصولاتی است که مورد پسند افراد بسیاری می باشد. گلاب بسیار خوش عطر و خوش طعم  است و برای تهیه ی غذاها و خوراکی های مختلف از آن استفاده می شود. تولید کنندگان این محصول همه ساله سعی می کنند گلابی را تولید کنند که رضایت افراد زیادی را به خود جلب کند. بزرگترین دلیل برتری گلاب، صد در صد طبیعی بودن آن و میزان خلوص آن می باشد. یکی از بزرگترین تولید کنندگان گلاب در کشور شهرستان کاشان است.از این رو این شهر به عنوان تولید کننده انواع گلاب در کشور شناخته شده و گلاب کاشان زبان زد افراد بسیاری است.
تولیدکننده انواع گلاب کاشان

فصل برداشت گل و گلاب گیری در کاشان

فصل برداشت گل و گلاب گیری در کاشانکاشان به عنوان پایتخت گلاب ایران شناخته شده است که همه ساله افراد زیادی چه از داخل کشور و چه از کشور های همسایه، برای بازدید از مراسم گلاب گیری و خرید گلاب ناب به صورت حضوری به آن جا مراجعه می کنند. معمولا تهیه و تولید گلاب کاشان مانند دیگر محصولات باید در بازه زمانی خاصی انجام شود.

فصل برداشت گل و گلاب گیری در کاشان معمولا از اواسط فروردین ماه آغاز می شود و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد. گل چینی یکی از فعالیت هایی است که مردم شهر های نیاسر، قمصر، برزک از ماه فروردین شروع به انجام آن می کنند و پس از جمع آوری کامل گل ها، تجهیزات لازم را فراهم می کنند تا گلاب گیری سنتی و زیبای خود را با گل های محمدی تازه و خوش بو برای تولید گلابی ناب آغاز کنند.

مراحل تولید گلاب گیری در کاشان

مراحل تولید گلاب گیری در کاشانمراحل تولید گلاب گیری در کاشان هم به روش های سنتی انجام می شود و هم توسط دستگاه های پیشرفته در کارخانه های گلاب گیری انجام می شود.
اما روشی که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و همه ساله عده ی زیادی برای بازدید از آن به شهر کاشان سفر می کنند روش سنتی می باشد.

در این روش بعد از جمع آوری کردن گل های محمدی و تمیز کردن آن ها، گل ها را درون دیگ هایی می ریزند و سپس روی اجاق گاز قرار می دهند و با توجه به مقدار گل به آن آب به میزان مورد نظر اضافه می کنند و سپس روی این دیگ ها در پوشی می گذارند تا بخار درون دیگ باقی بماند.

فرایند جوشاندن گل ها حدود چهار ساعت طول می کشد و پس از آن تمامی بخار های آب جمع شده، توسط لوله های که به دیگ مرتبط است وارد ظرف جداگانه ای می شود و عمل تقطیر انجام می شود و پس از سرد شدن بخارهای آب، گلاب حاصل می شود.
نکته ی جالب این است که بعد از سرد شدن گلاب روی آن یک لایه روغنی شکل قرار می گیرد که به عنوان عطر گل محمدی شناخته می شود و آن را با سرنگ جدا می کنند و داخل ظرف دیگری می ریزند و به عنوان عطر با رایحه ای کاملا خوشبو از آن استفاده می کنند.

صادرات انواع گلاب کاشان با کیفیت عالی

صادرات انواع گلاب کاشان با کیفیت عالیبرای بیان انواع گلاب کاشان  می توان به این چند مورد اشاره کرد: گلاب سه آتشه، دو آتشه، پس آب، زیر عطری، گلاب سنگین و سبک که تهیه ی هر کدام روش خاص خودش را دارد.

 تولید گلاب کاشان به دلیل کیفیت عالی که دارد هر روزه در حال افزایش می باشد و این کیفیت، صادرات گلاب کاشان را تحت تاثیر خود قرار داده است.و به همین دلیل این شهر، یکی از صادر کننده های برتر در این زمینه می باشد.
از جمله مناطقی که صادرات زیادی از طریق کشور ما به آن انجام می شود کشور آلمان است. با توجه به خواص و عطری که گلاب دارد کشورهای زیادی خریدار آن می باشند. این محصول توسط بسته بندی و شیشه های مناسب صادر می شود و هر ساله مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد.

محمد قلی پور

من در حوزه انواع گل محمدی مشغول به کار هستم

مجموعه گل رزان شما را به خرید بهترین محصولات گل محمدی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 10 − 6 =
0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید